گردشگری

زیباترین کویر های ایران!

کویرهای ایران از منحصربه‌فردترین نقاط گردشگری کشورمان به حساب می‌آیند. سفر به بهترین کویرهای ایران برای علاقه‌مندان از بهترین تجربه‌های گردشگری است.

کشور ایران به‌دلیل قرار گرفتن در موقعیت خاص جغرافیایی‌اش، به سرزمین چهار فصل معروف است. در بعضی از ماه‌های سال در کل ایران بازه دمایی منفی ۲۰ درجه تا مثبت ۲۰ درجه را می‌توان ثبت کرد. این تنوع آب و هوایی کشورمان را به مقصد گردشگری در تمام روزهای سال تبدیل کرده است.

1.استان اصفهان

کویر اصفهان

به‌دلیل قرار گرفتن در مرکز ایران فاصله کوتاهی تا دشت کویر دارد و بخش‌هایی از این استان نیز کاملا کویری است. از بین کویرهای مناسب برای گردشگری و کمپ کردن، شماری از این کویرها در استان اصفهان قرار گرفته‌اند. نزدیک‌ترین کویر به شهر اصفهان و معروف‌ترین کویر این استان ، کویر ورزنه نام دارد.

2.زیباترین کویر یزد

 

زیباترین کویر های ایران!
یکی از زیباترین کویرهای ایران، کویر کاراکال در دشت کویر مرکزی ایران است. کویر کاراکال در نزدیکی روستای صادق آباد شهر بافق در استان یزد قرار دارد. ارتفاع کویر کاراکال به ۵۰ متر می‌رسد و در محدوده‌ای به وسعت بیش از ۱,۵۰۰ هکتار گسترش یافته است. دلیل نام‌گذاری این کویر به نام کاراکال، وجود نوعی گربه‌سان در طبیعت بکر این منطقه با همین نام بوده است.

3.کویر مصر

 

کویر مصر

کویر مصر از معروف‌ترین کویرهای استان اصفهان است و طبیعتی زیبا و منحصربه‌فرد دارد. کویر مصر را با نام کویر خور و بیابانک نیز می‌شناسند که برگرفته از نام شهرستان خور و بیابانک است. کویر مصر در نزدیکی روستای مصر قرار دارد و این روستا به‌همراه روستاهای «امیر آباد» و «فرحزاد» در گستره‌ای طولی ۶ کیلومتری شمالی-جنوبی در غرب اصفهان قرار گرفته‌اند. طبیعت زیبای کویر مصر با شن‌های روان و درختچه‌های گز در اطرافش توجه گردشگران را جلب می‌کند..

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن