اخبار روز

کاهش ۱۰ درصدی جرائم با اجرای طرح های پلیسی در پایتخت

رئیس پلیس پایتخت از کاهش ۱۰ درصدی جرائم با اجرای طرح‌های مختلف پلیسی در پایتخت خبر داد و گفت: روزانه حدود ۳۵۰۰ پرونده در رده‌های انتظامی تشکیل می شود.

 سردار حسین رحیمی، در «همایش پشتیبانی‌ها و مانع زدایی از مأموریت فی مابین» با تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت امام رضا علیه السلام و حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، اظهار کرد: هر چه نیروی انتظامی و دستگاه قضائی، نزدیک تر، هماهنگ‌تر و درک متقابل تر و درست تری داشته باشند، محصول آن آرامش و امنیت جامعه است.

وی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل این همایش و هم اندیشی، ارتقا هماهنگی و تعامل پلیس با دستگاه قضائی و موضوع انتخابات و همچنین برقراری ارتباط الکترونیکی بین پلیس و دستگاه قضائی است، گفت: روزانه حدود ۳۵۰۰ پرونده در رده‌های انتظامی تشکیل و بین ۱۵ تا ۲۰ هزار مراجعه به رده‌های انتظامی داریم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در حال ایجاد ارتباط الکترونیکی بین دستگاه قضا و نیروی انتظامی هستیم که این اقدام برای نخستین بار در پایتخت در حال انجام است که به طور حتم به سلامت، سرعت، دقت و کیفیت کار خواهد افزود و گام بلندی در رسیدگی به کار مردم خواهد بود.

رحیمی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد پرونده‌های ارجاع داده شده به قوه قضائیه از نیروی انتظامی است و روزانه حدود ۱۰ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ در پایتخت انجام می‌شود، بیان داشت: نیروی انتظامی در تهران بزرگ مجاهدانه، صادقانه و با تمام وجود پای کار ایستاده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف رعد پلیس پیشگیری، طرح کاشف پلیس آگاهی، طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر و…، بیان داشت: این طرح‌ها به صورت ابتکاری برای نخستین بار در پلیس پایتخت انجام شده است که محصول این طرح‌ها کاهش حدودا ۱۰ درصدی جرایم در چند سال اخیر در پلیس پایتخت است.

منبع : خبرگزاری مهر

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن